Aktualitet

Murrizi: PD-PS u kthyen te dashuria, nuk do marrin asnjë votë nga ne

Shkruar nga Liberale
Murrizi: PD-PS u kthyen te dashuria, nuk do marrin asnjë votë nga ne

Përfaqësuesi i opozitës së re, Myslim Murrizi ka deklaruar se nuk tërhiqet nga kërkesa e saj për hapjen e listave.

Nënkryetari i Kuvendit, akuzoi se ishte dëshmitar i ‘kopilllëkut’ dhe tha me ironi se po të duan edhe të flenë në Pallatin e Kongreseve

"Opozita parlamentare ishte sot aty në një tryezë më të gjithë faktorët për hapjen e listave, të rishikojmë Kodin Zgjedhor, që të mos ketë militantë te kutia e votimit. Mbledhja ka mbaruar, por u futën prapë, se dashuria e vjetër është gjë e madhe. Unë jam aty si përfaqësues i 28 deputetëve që kërkojnë ndryshimet kushtetuese. Erdha të jem dëshmitar i kopilllëqeve të tyre. Vazhdoni te bodrumi i pallatit të Kongreseve nuk do të merreni asnjë votë nga opozita parlamentare", tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH