Aktualitet

MSH: 12 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Shkruar nga Liberale
MSH: 12 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë kryer 3255 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 12 qytetarë dhe ka humbur jetën një person.

Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 41 pacientë, nga të cilët 6 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 118 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,215 që nga fillimi i epidemisë./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH