1

Miliarderi i jep 1 mln dollarë atij që i përgjigjet pyetjes së tij

               Publikuar në : 21:19 - 22/01/21 liberale

Një multimilioner nga Las Vegas, do iu dhurojë çmimin marramendës prej 1 milionë dollarësh nëse ju i përgjigjeni saktë vetëm një pyetjeje.

75-vjeçari Robert Bigelow njoftoi se ka hapur një konkurs ese për shkencëtarët që kanë një përvojë në fushën e neurologjisë dhe psikologjisë.

Eseja duhet të ketë 25000 fjalë dhe duhet të argumentojë nëse ekzistenca e një shpirti vazhdon pasi trupi i njeriut vdes.

Një panel akademikësh dhe shkencëtarësh mjekësorë që do të gjykojnë tezat dhe fituesi do të shpallet më 1 nëntor 2021.

Sipërmarrja e tij e fundit është frymëzuar nga vdekja e gruas së tij prej 55 vjetësh, Diane Mona Bigelow, në shkurt të vitit 2020.

Megjithatë, miliarderi rrëfen se ka qenë i magjepsur me përvojat paranormale dhe jashtëtokësorët që nga fëmijëria, për shkak të disa historive personale.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back