Sport

ZYRTARE/ Lista e Shqipërisë për në “Euro 2024”, zbulohet sulmuesi i parë i kombëtares

Shkruar nga Liberale

ZYRTARE/ Lista e Shqipërisë për në “Euro 2024”,

Ernest Muçi do të jetë pjesë e listës të Shqipërisë për Euro 2024.

Ka qenë klubi i Besiktas që në faqen zyrtare ka treguar lojtarët që janë grumbulluar nga përfaqësueset e tyre dhe mes tyre figuron emri i ish-sulmuesit të Tiranës.

Sulmuesi Muçi, në 13 ndeshje me Besiktas ka realizuar 3 gola në kampionat, ndërsa ka qenë protagonist edhe në kupë.

Shqipëria do të publikojë listën zyrtare të hënën e 27 majit, me kuriozitetin që është i madh për zgjedhjet që do të bëjë trajneri Sylvinho.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH