Sport

Juventus e paska gjetur tashmë zëvendësuesin e Allegrit

Shkruar nga Liberale

Juventus e paska gjetur tashmë zëvendësuesin e Allegrit

Sipas raportimeve të fundit nga Franca, trajneri i Bolognës, Thiago Motta, është favoriti kryesor për të zënë vendin e Max Allegrit tek Juventusi sezonin e ardhshëm.

Nuk është një sekret që Motta ka tërhequr interesim të madh nga disa klube të ndryshme, duke përfshirë Milanin, Napolin dhe Barcelonën.

Tani Footmercato ka pretenduar se Juventusi e ka vendosur Thiago Mottën në krye të listës së tyre të dëshirave, për të marrë drejtimin e skuadrës pas përfundimit të epokës së Allegrit.

Kjo gjithashtu i përshtatet sugjerimeve të fundit se Allegri dhe agjenti i tij Giovanni Branchini janë duke pritur klubin para se të dinë nëse ai do të jetë në stol deri në skadimin e kontratës (qershor 2025).

Drejtori sportiv i ‘Zonjës së Vjetër’, Cristiano Giuntoli, është një admirues i madh i Thiago Mottës dhe më herët kishte pasur kontakte me të, më saktësisht gjatë verës, kur Napoli kishte nevojë për një zëvendësues të Luciano Spallettit.

Kontrata e Thiago Mottës me Bolognën skadon në fund të sezonit aktual dhe rinovimi i saj momentalisht duket i pamundur duke marrë në konsideratë interesimin e madh që kanë klubet evropiane për të.

Bologna tashmë gjendet në pozitën e katërt në Serie A pas fitores 2-1 ndaj Atalantas në udhëtim, dhe janë në rrugën e duhur për të siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH