Showbiz

"Babai më ka rrahur për një çamçakëz", Roza Lati prek me rrëfimin për kohën e fëmijërisë

Shkruar nga Liberale
"Babai më ka rrahur për një

Moderatorja Roza Lati ka rrëfyer e prekur periudhën e vështirë të fëmijërisë, kur babai ushtronte dhunë ndaj saj dhe më pas ndërroi jetë nga sëmundja e rëndë e tumorit në kokë.

Sipas saj e gjitha ka ndodhur kur ishte 5 vjeçe dhe ajo i ka kërkuar të atit, 50 lekë për çëmçakiz pasi pa shoqet e saj të blinin.

“Kur i kam kërkuar për herë të parë 50 lekë për çëmçakiz më ka rrahur, sepse im atë ka qenë i dhunshëm. Ai ka ndërruar jetë nga tumori në kokë dhe kjo është arsyeja e dhunës së tij.

Mbaj mend sa kishin dalë çëmçakizat e parë kam qenë 5 vjeçe ai ishte te puna e tij dhe vajta se pashë shoqet e mija që kishin marrë çëmçakiza, kanë qenë disa me ngjitëse te dora edhe më ka rrahur pse i kërkova 50 lekë çëmçakiz.

Ai ishte agresiviteti i tij që i rrëshkiste, sepse im atë ka ndërruar jetë nga tumori në kokë. Duke u rritur ashtu unë tani kjo goca këtu, më vjen zor të kërkoj lekë, më vjen zor të lyp sepse jam rritur në këtë mënyrë dhe e kam traumatike. Dhe mami këtë gjë e di. Rita m’i ka mbuluar të gjitha gjërat pa ja kërkuar fare”, rrëfeu ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH