Globi

Kosova i rikthehet ditëve pa viktima, regjistron 4 raste të reja

Shkruar nga Liberale
Kosova i rikthehet ditëve pa viktima, regjistron 4 raste të reja

Kosova sot nuk ka shënuar asnjë viktimë nga COVID-19.4 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Po ashtu 5 pacientë kanë fituar betejën me virusin.

Prej 15 qershorit edhe në Kosovë ka filluar vaksinimi masiv teksa si në shumicën e vendeve europiane dhe ballkanike edhe aty ka rënie të konsiderueshme të shifrave në krahasim me muajt e kaluar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH