Ndërkombëtare

Koreja e Jugut akuzon kishën për përhapjen e Covid-19

               Publikuar në : 21:22 - 18/09/20 liberale

Autoritetet në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seuli, kanë thënë këtë të premte se do të kërkojnë 4 milionë dollarë dëmshpërblim kundër një kishe për shkaktimin e përhapjes së koronavirusit.

Një valë e re infeksionesh shpërtheu në një kishë, anëtarët e së cilës morën pjesë në një protestë të madhe në qendër të Seulit në mes të gushtit. Prej atëherë, ky qytet është bërë vatër e koronavirusit.

Zyrtarët e Seulit thanë se do të zhvillojne një proces gjyqësor kundër Kishës Sarang Jeil dhe udhëheqësit të saj, Rev. Jun Këang-hoon, duke i akuzuar ata për shkeljen e masave për parandalimin e Covid.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back