Showbiz

"Kisha fobi për martesën", aktorja e njohur rrëfen se e martuan me zor: Më tërhoqën zvarrë në gjykatë

Shkruar nga Liberale

Salma Hayek dhe Francois-Henri Pinault janë të martuar prej 14 vitesh dhe kanë një nga martesat më të suksesshme në Hollywood. Por Hayek nuk donte kurrë të martohej, as ditën kur ajo u martua!

Duke folur për "Glamour", Hayek trajtoi çështjet e saj profesionale dhe personale.

Në një moment të bisedës, ajo zbuloi një histori të panjohur për ditën e saj të dasmës. Në veçanti, ylli 57-vjeçar i Hollivudit kujtoi se nuk kishte të drejtë të zgjidhte, pasi u dërgua në gjykatë.

Ajo shpjegoi se kjo ndodhi sepse kishte një fobi ndaj martesës, duke bërë që njerëzit e afërt të merrnin gjërat në duart e tyre.

“Ai po përpiqej për një kohë të gjatë dhe unë do të thoja po, por më pas do të zhdukesha. Dhe ai nuk u largua kur unë nuk u paraqita, ai qëndroi derisa unë u shfaq. Isha e tmerruar”, tha fillimisht ajo.

“As që e dija se do të martohesha atë ditë. Ishte si një ndërhyrje. Nuk mendoj se e kam treguar ndonjëherë atë histori. Jo, thjesht më çuan në gjykatë. Prindërit, vëllai im, të gjithë më kishin futur në qoshe. Unë kisha një fobi për martesën. Arsyeja që u bë dasma në gjykatë ishte se më tërhoqën zvarrë atje, isha në ankth. Dhe më pas, hëngrëm një vakt në shtëpinë e prindërve të mi. Vjehrra ime, e cila është personi më me stil për sa i përket argëtimit, tashmë e kishte bërë punën e saj. Nuk kisha zgjidhje tjetër”, shtoi ai.

Salma Hayek ka pushtuar audiencën botërore me interpretimet e saj në filma si 'Frida', 'Ugly Betty' dhe 'Desperado'. Ajo është gjithashtu një aktiviste dhe sipërmarrëse e njohur që ka përdorur platformën e saj për të tërhequr vëmendjen për çështje të rëndësishme sociale dhe politike.

Nga ana tjetër, Henri Pimo është një biznesmen i suksesshëm dhe mbështetës i flaktë i çështjeve mjedisore dhe kulturore.

Pavarësisht orareve të ngjeshur dhe karrierave të vështira, të dy kanë arritur të mbajnë një marrëdhënie të fortë që i ka rezistuar kohës. Ata u takuan për herë të parë në vitin 2006 në Festivalin e Filmit në Venecia dhe u martuan vitin e ardhshëm në një ceremoni private në Paris.

Së bashku ata kanë një vajzë, Valentina-Paloma, e cila ka lindur në vitin 2007./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH