Life Style

Këngëtarja e njohur: Më përdhunuan dhe mbajtën peng disa ditë

               Publikuar në : 20:27 - 26/02/20 liberale

Këngëtarja e njohur Duffy, fituese e çmimit Grammy, ka zbuluar se ajo ishte droguar, përdhunuar dhe mbajtur rob nga një sulmues.

Ylli uellsian 35-vjeç postoi në llogarinë e saj në Instagram se “shërimi i saj mori kohë”.

“Shumë prej jush pyesin se çfarë ndodhi me mua, ku u zhduka dhe pse. Një gazetar më kontaktoi, ai gjeti një mënyrë për të arritur tek unë dhe unë i tregova gjithçka gjatë kësaj verës së kaluar. Ai ishte i sjellshëm dhe u ndje aq i mahnitur që të fliste më në fund. E vërteta është, dhe ju lutem më besoni që jam mirë dhe e sigurt tani, u përdhunova dhe u drogova dhe u mbajta rob për disa ditë. Sigurisht që mbijetova. Rimëkëmbja mori kohë. Nuk ka asnjë mënyrë të lehtë për ta thënë atë. Por unë mund t’ju them në dekadën e fundit, mijëra e mijëra ditë që jam angazhuar për të dashur të ndiej përsëri diellin në zemrën time, dielli tani shkëlqen. Ju pyesni veten pse nuk kam zgjedhur të përdor zërin tim për të shprehur dhimbjen time? Nuk doja t’i tregoja botës trishtimin në sytë e mi”, shkruan këngëtarja.

Duffy – emri i vërtetë i të cilës është Aimee Anne Duffy – ishte beqarja e tretë më e shitur në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2008, me shitje më shumë se 500,000 kopje.

Këngëtarja, nga Nefyn në Gwynedd, më pas shijoi sukses me albumin e saj të parë ‘Rockferry’ pasi u bë albumi më i madh në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2008.

Eleri Butler, shefja ekzekutive e Grave të Uellsit, i tha BBC Radio Wales mëngjes me Claire Summers, se zgjedhja e këngëtares për të folur ishte një “deklaratë e fortë, e guximshme dhe e fuqishme”.

“Është vërtet e vështirë të flasësh… për disa gra është koha e duhur për të folur shumë vjet pas përvojës, dhe për disa nuk është kurrë koha e duhur,” tha ajo.

Ndërkohë, këngëtarja ka bërë të ditur se do të postojë në vazhdim një intervistë për ngjarjen që i ka ndodhur. Më tej, ajo kërkon nga ndjekësit dhe fansat që mos ndërhyjnë në familjen e saj. “Ju lutem më mbështesni për ta bërë këtë një përvojë pozitive“, përfundon postimin këngëtarja./Gazeta Liberale

View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back