Globi

Kapet 300 kg drogë në Malit të Zi, e fshehur në një kamion frigoriferik

Shkruar nga Liberale
Kapet 300 kg drogë në Malit të Zi, e fshehur në një

Policia e Malit të Zi ka sekuestruar 300 kilogramë drogë në një doganë në drejtim të Bosnje-Hercegovinës.

Sipas mediave vendase, lënda narkotike është kapur në pikën kufitare Vraçenoviç.

Droga u gjet brenda një kamioni frigoriferik, që drejtohej nga një malazez me inicialet M.N dhe ishte fshehur në pjesën e sipërme frigoriferike të kamionit.

Mjeti i tonazhit të rëndë dyshohet se pas kalimit të doganës, do të shkonte në drejtim të Bosnjë-Hercegovinës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH