Aktualitet

ISHP: 488 pacientë të shëruar nga koronavirusi në vend

Shkruar nga Liberale
ISHP: 488 pacientë të shëruar nga koronavirusi në vend

Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se deri më tani janë 488 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

"Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 245 persona të dyshuar me COVID-19 nga veriu në jug dhe vetëm në dy bashki kemi të prekur, ku përkatësisht në Tiranë kemi 5 persona që kanë rezultuar pozitivë prekur dhe në Krujë kemi 4 të prekur.

Që nga fillimi i epidemisë deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 782 qytetarë. Prej tyre janë 488 të shëruar", tha Rovena Daja nga ISHP. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH