Horoskop

Horoskopi për ditën e martë, 12 korrik 2022!

Shkruar nga Liberale
Horoskopi për ditën e martë, 12 korrik 2022!

DASHI

Dashi është i acaruar pozitivisht në fillim të javës, edhe sepse ka shumë gjëra për të bërë, por ju nuk dekurajoheni kurrë, duke e nderuar reputacionin tuaj si luftëtarë. Gjithçka po zgjohet, edhe falë mbështetjes së Jupiterit, dhe për këtë arsye ju jeni më të vendosur se kurrë për të vazhduar bindjet tuaja si dhe për të sqaruar të gjitha ato situata që janë burim zhgënjimi për ju. Vrulli juaj mund t'ju shtyjë të bëni gjëra që nuk e kishit menduar kurrë se do t'i bënit. Mundohuni të mendoni para se të veproni dhe mos u dorëzoni pas joshjes së instinktit. Nëse nuk e lejoni veten të ndikoheni nga e kaluara dhe nga dështimet e pësuara, më në fund do të jeni në gjendje të largoheni përsëri dhe të jetoni një periudhë sigurisht më të qetë dhe intriguese. Konfirmime të shkëlqyera ose rinovime kontratash janë në rrugë e sipër. Kjo është arsyeja pse do të keni një mijë arsye për të qenë optimistë dhe të kënaqur me atë që po bëni. Pavarësisht një periudhe të vështirë për të gjithë ekonomikisht, po arrini të mbaheni mirë dhe të mbani hapin me të gjithë.

DEMI

Tani që e keni çliruar veten nga një barrë, e keni rrugën tatëpjetë të paktën deri të enjten e ardhshme. Për astrologjinë është një periudhë e rëndësishme në të cilën duhet të përpiqeni të zgjidhni problemet që ju kanë munduar prej disa kohësh ose të mbyllni pyetjet ende të hapura, njëherë e përgjithmonë. Gjithashtu do të duhet të jeni të kujdesshëm ndaj atyre mosmarrëveshjeve që kanë të bëjnë kryesisht me një çështje që lidhet me paratë ose sferën ekonomike. Në familje mund të lindin edhe debate apo tensione, ndaj shmangni nxitjen e polemikave. Për dashurinë, pjesa e dytë e ditës do jetë më e mirë.

BINJAKËT

Momentet e nervozizmit të përjetuara të hënën duhen lënë mënjanë shpejt, për të filluar sërish me një vrull të ri dhe një dëshirë të re për veprime. Pjesa tjetër e javës do të jetë në kulm për të lindurit në shenjën e Binjakëve. Në ditët ndërmjet të enjtes dhe të shtunës mund të ketë edhe një propozim të këndshëm që duhet vlerësuar me kujdes. Sidomos ata që kanë dy histori në lojë duhet të përpiqen të jenë të kujdesshëm që të mos bëjnë gabime ose shpërqendrime.

GAFORRJA

Duhet të përpiqeni të dilni nga “laku mendor” që ju bën të mendoni gjithmonë për çështjet e punës. Herë pas here duhet të përpiqeni të shkëputeni dhe të argëtoheni. Ndoshta po e gjeni veten duke filluar një rrugë të ndryshme nga e kaluara dhe kjo ju bën pak të shqetësuar. Gjërat e reja shpesh ju shkaktojnë stres dhe nervozizëm, edhe sepse e doni rutinën qetësuese dhe e urreni të papriturën. Nga java e ardhshme do të keni Venusin në krah dhe për këtë arsye dashuria do të përfitojë shumë prej saj.

LUANI

Jupiteri pozitiv do t'ju sjellë pak më shumë guxim dhe shkathtësi. Megjithatë, nuk duhet të bëni gabimin të ndiheni shumë të sigurt për veten dhe të dukeni shumë të guximshëm në sytë e të tjerëve. Pak përulësi është gjithmonë e mirë edhe sepse të dish të kufizosh veten është një nga virtytet e të fortit. Një planet disonant mund t'ju bëjë të ndjeni stres në një mënyrë të veçantë. Marrëdhëniet e lindura në muajt e fundit janë mjaft të veçanta dhe do të kërkojnë vëmendje. Nëse ka një person që ju intereson vërtet, do të duhet të synoni veçanërisht për muajin gusht. Një periudhë mjaft interesante hapet përsa i përket ndjenjave për personat e lindur në shenjën e Luanit. Sidomos pjesa e dytë e muajit do të jetë shumë intriguese, nëse në krah keni një person që e keni takuar për pak kohë. Do të duhet të përballeni edhe me zilinë e dikujt që do të përpiqet t'ju vërë në vështirësi të mëdha. Mundohuni të mos e humbni durimin dhe t'i trajtoni këto situata me diplomaci dhe mençuri.

VIRGJËRESHA

Fillimi i kësaj dite do të jetë mjaft konfuz dhe kaotik, edhe nëse nuk ka më yje tradhtarë të muajit qershor. Tani janë krijuar të gjitha kushtet për të filluar një fazë rikuperimi të ngadalshëm por efektiv. Sidomos e mërkura do të jetë e duhura për të rregulluar një marrëdhënie ose për të sqaruar diçka të gabuar. Nuk ka kuptim të vazhdosh të vazhdosh një marrëdhënie të bazuar në keqkuptime apo keqkuptime. Dashuria nuk do jetë aq tërheqëse sa do të dëshironit, ndoshta edhe sepse kohët e fundit kanë lindur mosmarrëveshje apo keqkuptime.

PESHORJA

Në këtë moment është e rëndësishme për ju dhe të përpiqeni të filloni një jetë të re që përfaqëson një ndërprerje të vërtetë në lidhje me të kaluarën. Ndoshta për një kohë të gjatë keni pranuar situata që nuk ju përshtaten vetëm për hir të paqes. Ndoshta duhet të përpiqeni të rivendosni jetën dhe planet tuaja sipas standardeve të reja. Ndryshimet nuk duhet t'ju trembin, përkundrazi, duhet të shërbejnë si një stimul për t'u rritur dhe përmirësuar.

AKREPI

Hëna e favorshme do ta bëjë edhe më të dukshme këtë gjendje të mirëqenies që ju mbështjell prej disa ditësh. Sipas Horoskopit për këtë të martë, jeni duke përjetuar ndjenja të mira dhe keni perceptimin e qartë se diçka do të ndryshojë për mirë. E juaja është një shenjë që di të parashikojë të ardhmen dhe e di paraprakisht se ku “fryn era”. Pjesa e fundit e këtij muaji do të buzëqeshë kryesisht me ndjenjat. Në veçanti, tregimet e sapolindura do të përjetojnë momente pasioni autentik dhe përfshirje të madhe.

SHIGJETARI

E marta do të jetë shumë stimuluese për të lindurit e shenjës së Shigjetarit, edhe nëse nuk është momenti i duhur për të bërë marrëveshje apo për të mbyllur një të tillë. Do të jetë më mirë ta bëni të premten, kur keni yje që do të shpërblejnë marrëveshjet dhe kontratat. Edhe ato projekte që fillimisht nuk kishin një fillim të mirë, tani po rifitojnë një limfë të caktuar dhe mund t'ju japin kënaqësi të madhe. Mbetet një distancë në dashuri që mund t'ju shqetësojë pak dhe t'ju vendosë në humor të keq. Nga java e ardhshme do të jetë shumë më mirë. Duhet të përpiqeni të shmangni flirtin me njerëz që janë tashmë të martuar ose të fejuar, ose me njerëz që jetojnë shumë larg. Në punë, ato projekte që keni nisur së fundi dhe në të cilat jeni fokusuar shumë do të shkojnë mirë.

BRICJAPI

Tani jeni më të vendosur dhe e dini se çfarë projektesh keni në mendje apo edhe çfarë duhet të bëni. Sidomos dy ditët e ardhshme do të jenë të forta për interesat dhe biznesin tuaj. Duke pasur Merkurin në opozitë mund t'ju detyrojë të bëni disa shkurtime në shpenzimet tuaja ose të merrni kundërmasa për të kursyer para. Shqetësimi juaj i vërtetë rrjedh nga fakti që ju e dini se vleni shumë, por nuk vlerësoheni në mënyrën e duhur. Ata që kanë biznesin e tyre duhet të ndalojnë së menduari gjithmonë për punën dhe t'i lejojnë vetes pak relaksim.

UJORI

Ju kurrë nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që bëni, ndoshta sepse jeni njerëz shumë kreativë, por edhe perfeksionistë dhe kurrë nuk jeni të kënaqur me bukurinë, sepse dëshironi optimalen. Ata që kanë qenë të lidhur për një kohë të gjatë tani po përpiqen të dalin nga rutina. Ndoshta jeni lodhur duke bërë gjithmonë të njëjtat gjëra dhe dëshironi të ndryshoni ajrin apo të gjeni stimuj të rinj. Është një qiell shumë interesant për ata që duan të bien në dashuri ose duan të takojnë njerëz frymëzues.

PESHQIT

Qielli do të jetë shumë interesant sidomos për pjesën e dytë. Megjithatë në mëngjes mund të ketë një keqkuptim me një person që është shumë i afërt me ju. Sipas Horoskopit për të martën, Afërdita në aspektin e kundërt mund të sjellë pak urrejtje në familje apo në vendin e punës. Ndoshta jeni të rrethuar nga njerëz që marrin gjithçka si të mirëqenë dhe kjo ju bën nervoz dhe të mërzitur. Sidomos nëse kjo ndodh në dashuri. Do të dëshironit që ndjenjat të jenë gjithmonë stimuluese dhe të afta t'ju befasojnë, por kjo nuk ndodh gjithmonë.

/Përgatiti: Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH