Horoskop

Horoskopi JAVOR i Paolo Fox (12-18 qershor)

Shkruar nga Liberale
Horoskopi JAVOR i Paolo Fox (12-18 qershor)

Dashi

Pesë yje për Dashin. Në dashuri, nëse keni disa kohë që jeni beqarë, duhet të përpiqeni të sqaroni gjërat dhe të jeni më pak dyshues. Si të mendoni për një pushim në korrik? Nëse i keni dhënë fund një historie dashurie, nga ana tjetër, keni nevojë për liri, për të bërë takime të reja: dëshironi të argëtoheni. Me pak fjalë, duhet të jeni të zënë sepse gjithçka varet nga ju. Në punë nuk keni pse të ndaleni, duhet të ecni përpara dhe të kuptoni se cila është rruga juaj. Angazhohuni, mos merrni asgjë si të mirëqenë dhe vazhdoni me të!

Demi

Katër yje për shenjën e Demit. Në dashuri, keni vënë gjithçka në linjë prej disa javësh. Nuk jeni mosbesues, por keni ndjesi dhe nuk dini si të lëvizni. Jeni duke kërkuar dikë për të dashur? Dëshironi të vini në dyshim gjithçka përsëri? Kjo varet nga ju, veçanërisht tani që keni nevojë për më shumë siguri. Në punë keni shumë angazhime dhe pak para: Jupiteri është në anën tuaj. Dhe ju duhet të mbani gjithçka nën kontroll!

Binjakët

Pesë yje për Binjakët. Mërkuri është në tranzit, ndaj përpiquni të kënaqeni me emocione të mira dhe të harroni të kaluarën. Nuk të mungon dashuria, por jeni gjithmonë i qetë dhe i matur: me pak fjalë, do të shkosh me këmbë plumbi dhe ndoshta shumë varet nga mosha jote, nga ajo që dëshiron të bësh. Në punë, Saturni është kundër dhe mund t'i vështirësojë pak gjërat: një profesionist mund të ketë marrë tashmë një telefonatë dhe nuk do të mungojë kënaqësia!

Gaforrja

Tre yje për gaforren. Në dashuri nuk jeni të disponueshëm, nuk jeni në gjendje t'i hapni vetes mundësi të reja dhe po kërkoni shumë emocione të bukura. Keni bërë përparim, por nuk keni pse të humbni kohë nëse ka njerëz që ju duken të paqartë. Mundohuni të jeni të kujdesshëm me të lindurit në shenjën e Dashit dhe Bricjapit. Në punë, mundësitë do të vijnë: përpiquni të mos ngatërroheni në çështje shumë të mëdha, bëni gjithçka ngadalë!

Luani

Katër yje për shenjën e Luanit. Në dashuri përpiquni të hiqni dorë nga frika, të jeni të fortë dhe të ecni përpara. Afërdita dhe Marsi janë në anën tuaj, ndaj duhet të gjeni njëri-tjetrin dhe të gjeni sërish dashurinë: takimet janë të favorizuara. Në punë, përpiquni të mos bllokoni projektet, duhet të ecni përpara dhe të kuptoni se cilat iniciativa janë vërtet të rëndësishme për rritjen tuaj. Sigurisht që do të jetë e lodhshme dhe e vështirë, por jo e pamundur!

Virgjëresha

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Në dashuri i doni lidhjet, nuk doni t'i jepni fund lidhjeve por gjithçka varet nga ju dhe nga ata që keni pranë. Ky është muaji i provave, por të dashurosh nuk është aq e thjeshtë: të duhet më shumë besim, për të kuptuar se kush është pranë teje. Në punë, qielli ju ndihmon, yjet ju buzëqeshin dhe konfirmimet dhe telefonatat e reja janë gati për të mbërritur. Ndoshta ju duhet të ndërroni rolet? Jeni kreativ, keni shumë ide dhe duhet të vazhdoni!

Peshorja

Pesë yje për Peshoren. Në dashuri përpiquni ta lini veten të kaloni në emocione të bukura, ndoshta duhet të harroni të kaluarën. Nëse duhet të përballeni me një diskutim të rëndësishëm, më mirë prisni të premten. Dhe kini kujdes sepse nga tani deri në verë do t'ju duhet të bëni disa zgjedhje të rëndësishme dhe java duket premtuese. Në punë duhet të mendoni më mirë, t'i vini sërish në lojë aftësitë tuaja: duhet të jeni optimistë, të çliroheni nga ajo që ju bën të ndiheni keq. Forca!

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit. Afërdita dhe Marsi janë disonante, jeni pak të tensionuar dhe ndoshta keni nevojë edhe për një lidhje me kohë të pjesshme, pa shumë angazhim. Jeni skeptik dhe mosbesues ndaj dashurisë, por gjithçka mund të ndryshojë në çdo moment. Në punë jeni të detyruar të bëni zgjedhje të rëndësishme, ndaj mundohuni të vishni një fytyrë të guximshme. Më mirë bëni kujdes me paratë dhe me ata që ju kanë krijuar probleme!

Shigjetari

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Yjet po ju buzëqeshin, takime të reja favorizohen dhe është koha për të bërë diçka. Ndoshta, megjithatë, jeni duke pritur që dikush t'ju afrohet: gjithçka varet nga ju. Hëna do të jetë disonante të shtunën, kështu që me siguri do të jeni kritikë ndaj të gjithëve. Në punë nuk ju mungojnë projektet dhe propozimet, por dëshironi të impononi mirë këndvështrimin tuaj. Nuk mungojnë lajmet e mira!

Bricjapi

Pesë yje për Bricjapin. Në dashuri keni disa komplikacione për të kapërcyer, por duhet të jeni të fortë dhe të ecni përpara. Kujdes nga debatet, çdo gjë duhet ta trajtoni me qetësi dhe inteligjencë. Puna të merr vërtet shumë kohë, ke pak kohë për ndjenjat. Dhe kjo është për të ardhur keq. Në punë, ka ardhur koha për të ecur përpara pas një periudhe errësire dhe heshtjeje. E ardhmja ju pret krahëhapur!

Ujori

Katër yje për Ujorin. Afërdita është në opozitë, ndaj në dashuri është më mirë të përpiqeni të bëni gjithçka me qetësi. Nëse mbyllet një histori, ndoshta është një çlirim. Nëse, nga ana tjetër, ju pëlqen një person, mos humbni kohë: bëni atë që ju pëlqen të bëni, kështu që nuk do të keni asnjë pishman. Në punë, gjithçka është tashmë në ngërç, keni nevojë për siguri të reja dhe pritja është e gjatë!

Peshqit

Katër yje për Peshqit. Periudhën e fundit ju është dashur të përballeni me një problem në familje, ndaj dashuria ka mbetur disi në prapavijë. Tani duhet të kapni hapin dhe të ecni përpara: e enjtja dhe e premtja do të jenë vërtet të rëndësishme. Në punë nuk ju mungojnë idetë dhe duhen vlerësuar me qetësi. Mundohuni të bëni zgjedhjen e duhur dhe kushtojini vëmendje mënyrës se si lëvizni: Mërkuri është kundër tij, ndaj bëni kujdes!

Liberale.al

Poll
SHQIPENGLISH