Horoskop

Horoskopi javor 31 tetor deri në 6 nëntor 2022, parashikimi i yjeve

Shkruar nga Liberale
Horoskopi javor 31 tetor deri në 6 nëntor 2022, parashikimi i yjeve

DASHI

Ka shumë mundësi që java juaj të fillojë mirë. Do të ndiheni të motivuar dhe të gatshëm për të përballuar detyrat e javës. Do t’u tregoni eprorëve tuaj besueshmërinë që keni. Ju dhe shoku juaj keni kaluar mirë dhe po mendoni të bëni pyetjen e shumëpritur: Është koha e duhur për të filluar një lidhje të re me besimin në thelbin e saj?

DEMI

Qëllimet tuaja janë specifike dhe të përcaktuara mirë dhe ju jeni të përkushtuar për t’i arritur ato në mënyrë modeste këtë javë. Anëtarët e familjes do t’ju udhëheqin në rrugën e duhur. Mirëqenia e familjes suaj do të jetë vazhdimisht e para për ju. Partneri juaj do ju qëndrojë pranë në momente nevoje. Ju mund të keni një javë me fat. Do të ruani objektivitetin kur lidhet me lidhjen tuaj. Ju do të jeni të vetëdijshëm për atë që duhet bërë dhe sasinë e energjisë që jeni gati për të vënë në të.

BINJAKËT

Sot do zbuloni ide imagjinative që do t’ju mundësojnë të rritni të ardhurat tuaja nga punësimi. Mbikëqyrësit tuaj do ta kenë të lehtë të marrin parasysh sugjerimet tuaja. Jeta juaj profesionale do të ndryshojë për mirë. Ju do të shfaqni dobinë dhe efikasitetin tuaj në punë. Mund të habiteni dhe dëshironi të rivlerësoni zgjedhjen tuaj të karrierës.

GAFORRJA

Do të kënaqeni këtë javë. Çështjet që ju shqetësojnë, nuk do t’ju shqetësojnë më. Ju do të kërkoni mundësi për të zhvilluar profesionin tuaj. Meqenëse do të përqendroheni në zhvillimin e guximit dhe forcës suaj, nuk do të keni më frikë nga askush. Duke marrë parasysh që nuk keni komunikuar me njëri-tjetrin për një kohë, ka të ngjarë të keni probleme me partnerin tuaj. Kaloni pak kohë duke reflektuar për atë që dëshironi vërtet nga kjo marrëdhënie.

LUANI

Ju keni kërkuar për mundësi të reja dhe do t’i merrni ato këtë javë. Nëse gjeni një mundësi të përshtatshme, atëherë nuk do të kërkoni më për punë. Të ardhurat tuaja mund të fillojnë të jenë modeste, por përfundimisht do të rriten. Tani nuk është koha për të braktisur çdo shpresë. Ju mund të merrni mbështetje nga partneri juaj, gjë që do t’ju shkaktonte një përvojë të tmerrshme.

VIRGJËRESHA

Të gjitha supozimet tuaja janë të vërteta, kjo javë do të jetë një javë e mrekullueshme për ju. Ju mund të përdorni ndjenjën tuaj të ironisë në jetën tuaj profesionale. Këtë javë, merrni parasysh të gjitha rreziqet përpara se të bëni një blerje. Partneriteti juaj i ri do të fillojë me një shënim personal.

PESHORJA

Veprimet dhe ndjenjat tuaja do të motivohen nga një perspektivë pozitive këtë javë. Askush nuk do të jetë në gjendje t’ju largojë vëmendjen ose t’ju mbajë larg nga objektivat tuaja. Ju gjithashtu mund të filloni një sipërmarrje për përmirësimin e familjes ose të përqendroheni në adresimin e problemeve shtëpiake dhe luhatjeve martesore. Këtë javë, mund të ndiheni nën presion për të lënë punën tuaj dhe për të udhëhequr një mënyrë jetese monotone por  edhe para se të mendoni për diçka tjetër, së pari duhet të mendoni për përgjegjësitë tuaja në familje.

AKREPI

Këtë javë duhet të jesh jashtëzakonisht i përpiktë. Ju mund të ruani qetësinë tuaj në vendin e punës, pasi mund të debatoni me një koleg. Puna juaj mund të ndikohet negativisht nga kjo. Duhet të ruani gjakftohtësinë dhe të përdorni logjikën për të zgjidhur çështjen. Këtë javë, është thelbësore që të ruani qetësinë.

SHIGJETARI

Këtë javë, do të jeni të përgatitur për të ndihmuar ose inkurajuar këdo që do të përballet me ju. Do të jeni të kënaqur me vendimin tuaj dhe do të dhuroni për një kauzë të madhe. Do të takoni njerëz të rinj këtë javë falë kapacitetit tuaj të natyrshëm për ndjeshmëri. Duke qenë se nuk keni funksionuar mirë kohët e fundit, do të jeni në depresion. Duhet t’i caktoni detyrat tuaja dikujt dhe të kaloni disa ditë pushime nga puna.

BRICJAPI

Në biznes, do t’ju jepet autoriteti ekzekutiv dhe do të vihet në krye të detyrës së ardhshme. Do t’ju kërkohet të vendosni shumë energji sepse përfshirja juaj do të jetë shumë e rëndësishme në këtë pikë. Duhet të jeni gati për atë që vjen më pas dhe për ngjarje të paparashikuara. Për shkak të ngjarjeve të paparashikueshme, do të keni një takim të paharrueshëm me një person të ri. Ky person do të bëhet më i njohur për ju ndërsa vlerësoni shoqërinë e tij.

UJORI

Do të mësoni disa informacione fantastike, ndaj përgatituni. Ndërsa keni bërë një zgjedhje vendimtare për familjen tuaj, do të ecni përpara. Të tjerët do të ndjejnë keqardhje për ju, por forca juaj do t’i tronditë ata. Do të përjetoni sfida ekonomike, por do të kuptoni se si t’i kaloni ato. Ju gjithmonë bini përpara sepse prisni shumë kohë për të kërkuar ndihmë kur ju nevojitet. Ju kurrë nuk duhet të hezitoni ose të keni frikë të kërkoni ndihmë.

PESHQIT

Do të përballeni me një sërë problemesh në punësim në gjysmën e parë të kësaj jave. Do ta keni të vështirë të dilni përtej pengesave tuaja. Sidoqoftë, duhet të jeni të durueshëm dhe të shikoni për përfitimet e ardhshme. Në vend që të mbështeteni te kolegët tuaj, sigurohuni që të bëni pjesën tuaj dhe të përmbushni detyrimet tuaja. Ju keni qenë një partner i shkëlqyeshëm pasi jeni i kujdesshëm për interesat e partnerit tuaj dhe jeni modest.

Poll
SHQIPENGLISH