Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e hënë 4 dhjetor 2023

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e hënë 4 dhjetor 2023

DASHI

Edhe nëse ka pasur disa mbyllje dhe shqetësime, në fund rezultati do të jetë në favorin tuaj. Muaji dhjetor nisi me dy planetë në aspekt të shkëlqyer, Diellin dhe Marsin. Ata japin një dëshirë të madhe për të bërë plane dhe plane, vijnë ditë më të mira për të bërë një takim, për të folur për planet për të ardhmen. Ata që e duan me të vërtetë njëri-tjetrin nuk do të kenë kufij për të bërë dhe planifikuar javët e ardhshme.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 4 dhjetor 2023), më të vrullshmit do të donin të kërkonin zgjidhje në qytete të tjera. Mund të eksperimentoni. Që në mars Jupiteri ka marrë mbrojtjen e shenjës, sjell aftësinë për të ndriçuar jetën, frymëzime që lënë gjurmë. Ata që kryejnë një aktivitet publik dhe kanë nevojë për konsensus do ta mbyllin vitin në mënyrë interesante. Për ndjenjat, Venusi në opozitë këshillon që të mos ktheheni në diskutimet e vjetra.

BINJAKËT

Ka një vonesë në përgjigjet, nuk është e përshtatshme të filloni të debatoni. Jupiteri ka mbrojtur të gjitha situatat më të rëndësishme, tani duhet të gjejmë siguri edhe te të tjerët. Keni hyrë në një periudhë të vlefshme për të planifikuar ngjarjet për vitin 2024.

GAFORRJA

Përpiquni të largoni njerëzit që duan t'ju fusin në krizë. Fitoret nuk do të mungojnë në rast sfidash. Ndoshta jo të gjitha paratë janë rikuperuar, por e rëndësishme është të bëni një analizë serioze të së ardhmes dhe të hapni biznese të reja. Ekziston një fazë e emocionalitetit të rinovuar që ndihmon të gjithë ata që kërkojnë dashuri.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 4 dhjetor 2023), kohët e fundit - ndoshta - keni humbur durimin në punë. Faji i ndonjë kolegu të paaftë ose dikush që ju ka sulmuar. Dhjetori nuk do të jetë një muaj i spikatur për ndjenjat. Ndaj ata që jetojnë një marrëdhënie të qetë do e vazhdojnë por pa maja pasioni, vërtet, por kujdes nga xhelozia.

VIRGJËRESHA

Muaji filloi me Diellin dhe Marsin disonant. Kini kujdes që të mos humbisni durimin tuaj. Për sa i përket punës, thirrje të rëndësishme për ata që kanë mundësinë dhe CV-në e duhur. Kjo është një kohë e lehtë për të fituar pranim dhe një rol që i përshtatet sfondit tuaj. Viti mbyllet me yje interesante për dashurinë dhe familjen.

PESHORJA

Duhet guxim i madh për të përballuar gjëra të reja. Muaji i fundit i vitit konfirmon se tani jeni njerëz të rinj, nuk dëshironi të përjetoni më marrëdhënie të paqarta. Por edhe nëse kërkoni një mënyrë për të pohuar veten pa u zvarritur dyshimet e së shkuarës, ju presin konfirmimet se puna e bërë deri tani po jep fryte. Guxim!

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 4 dhjetor 2023), nëse keni vendosur të ndryshoni, transformoni jetën, që do të thotë se nuk keni qenë mirë më parë. Përveç të vetmuarve të pashërueshëm, të cilët të paktën tani për tani nuk kanë ndërmend të bashkohen në çift, do të jenë të paktë ata që më në fund do të gjejnë pak qetësi në planin sentimental.

SHIGJETARI

Do ta mbyllni vitin me Venusin dhe Marsin në shenjën tuaj, gjë që nuk është diçka e vogël. Jeta e një çifti shënon ndryshime në lidhje me shtëpinë, me punën e njërit prej të dyve në funksion të muajve të ardhshëm. Në disa raste do të jetë e nevojshme të zgjidhet një çështje kontraktuale në lidhje me punësimin.

BRICJAPI

Për ju mund të flasim për një periudhë të re motivimi. Nëse duhet të bëni kërkesa, mos u shqetësoni. Ambicia është shtyrë në maksimum. Për një kohë të gjatë keni mbajtur brenda vetes projekte dhe ambicie dhe është e drejtë që tani të dalin në dritë, një detyrë e re në funksion të vitit të ardhshëm do të mund të japë rezultate të rëndësishme.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e hënë 4 dhjetor 2023), në këtë fazë të fundit të vitit dëshira është t'i shkojmë deri në fund gjërave që janë të gabuara dhe të ndërpresim lidhjet me situatat që shkaktojnë bezdi. Nuk duhet të dramatizojmë tepër gjërat që shkojnë keq në jetën e përditshme. Nga pikëpamja e punës, profesionistët e lirë do të përpiqen të bëjnë diçka kreative. Dhjetori duhet jetuar me kujdes në dashuri.

PESHQIT

Jupiteri vazhdon një tranzit të rëndësishëm, Saturni është në fillim të shenjës, dhe e gjithë kjo sjell një ngarkesë të mirë urtësie dhe vullneti për veprim.

Për më tepër Saturni do të jetë në sekstil me Jupiterin dhe kjo dyfishon shanset për sukses. Mund të thuhet se dhjetori flet për dashurinë, një ndjenjë të rizbuluar, miqësitë shpërblehen.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH