Globi

Hamas: 70 persona u vranë duke ikur nga qyteti i Gazës

Shkruar nga Liberale
Hamas: 70 persona u vranë duke ikur nga qyteti i Gazës

Zyra e shtypit e Hamasit ka thënë se 70 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, janë vrarë në një sulm ajror izraelit ndaj autokolonave që po largoheshin nga qyteti i Gazës.

Makinat u goditën në tre vende ndërsa po shkonin në jug nga qyteti, tha ai.

Nuk ishte e qartë menjëherë se kush ishte objektivi i sulmeve ajrore, apo nëse militantë ishin mes pasagjerëve.

Palestinezët filluan një eksod masiv nga Gaza veriore pasi ushtria izraelite urdhëroi rreth një milion njerëz të evakuoheshin drejt pjesës jugore të territorit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH