Aktualitet

Ferrari me 231 km/h në By-Passin e Fierit, arrestohet polaku

               Publikuar në : 13:10 - 28/07/21 liberale

Një automjet Ferrari është ndaluar në By-Passin e Fierit. Radari i Policisë Rrugore ka regjistruar shpejtësinë 231 km/h. Automjeti superluksoz drejtohej nga një 50-vjeçar nga Polonia me iniciale T.S.

Nga verifikimet e kryera në bashkëpunim me Interpolin ka rezultuar se automjeti Ferrari është i shpallur në kërkim në Gjermani për mungesë siguracioni. Gjithashtu, 50-vjeçari i paraqiti policisë një patentë të falsifikuar.

Polaku u arrestua dhe akuzohet për përdorim të dokumenteve të falsifikuara, falsifikim i vulave, stampave ose formularëve. Gjithashtu, ai u gjobit me 80 mijë Lekë të reja për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe mungesë siguracioni. Ndërsa automjeti Ferrari është sekuestruar

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back