Politikë

"Edi Rama do bjerë nga pushteti..."/ Milaim Zeka: Sa të jetë Meta dhe Berisha...

Shkruar nga Liberale
"Edi Rama do bjerë nga pushteti..."/ Milaim Zeka: Sa të

Gazetari Milaim Zeka i ftuar në “Top Talk” deklaroi se për sa kohë Ilir Meta dhe Sali Berisha janë në opozitë, pushteti do të jetë i Edi Ramës edhe për shumë vite të tjera.

Sipas tij kryeministri aktual i vendit do të nisë të bie nga pushteti në momentin të dy politikanët do të largohen nga politika.

“Këtu është problem i mungesës së drejtësisë. Këtu nuk vepron SPAK-u. Këtu nuk vepron askush.

Në qoftë se ti akuzon dikë për vrasje ose vjedhje duhet të futesh në një rend prokuroria për të hetuar rastin. Për sa kohë është Ilir Meta dhe Sali Berisha në opozitë, edhe 20 vite do të rrijë në pushtet Edi Rama.

Edi Rama do të fillojë të bie poshtë nga pushteti atë ditë që këto persona do të largohen nga skena politike”, tha ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH