Aktualitet

E përplasi makina te vijat e bardha, gazetarja tregon pasojat që i la aksidenti

Shkruar nga Liberale
E përplasi makina te vijat e bardha, gazetarja tregon pasojat që i la

Një makinë e përplasi te vijat e bardha. Deada Hyka pësoi një aksident tre javë më parë dhe ka treguar e emocionuar të gjithë ngjarjen, duke theksuar se nga aksidenti nuk kishte fraktura, por shembje të përmasave jo shumë të vogla.

Deada, e ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ka shtuar se pavarësisht se çfarë ndodhi, mendja në atë moment i shkoi te dy fëmijët e saj.

“Ishte një ditë si gjithë të tjerat, ku ne mamatë priremi të vrapojmë. Unë kam dy fëmijë të vegjël, djali 6 vjeç dhe vajzën 2 vjeç e gjysmë. Kështu që ditët tona janë gjithmonë shumë të zhurmshme dhe impinjative, shkolla, kopshti dhe punët tona. Edhe nuk kemi fatin që të kemi gjyshërit afër, i kemi në qytete të tjera.

Edhe kjo na bën akoma më të ngarkuar. Nëse se i rikthemi ngjarjes, kanë kaluar 3 javë tani, por më duket si dje. Kam qenë ende me regjim në shtëpi dhe siç duket e përsëris shumë shpesh në mendjen time. Kam pësuar traumë në atë moment.

Në këtë rast të trishtë dhe jo shumë të bukur, nuk na përgatit njëri dhe është shumë e rëndësishme të punosh me veten për këtë. Ndoshta këtë do doja t’ja thoja dikujt që mund të gjendet në të njëjtën situatë si unë.

Ishte një ditë pune, e premte. Unë punoj te revista Monitor dhe ne e kemi të premten e zezë sepse të premten mbyllet revista dhe të hënën del numri i ri. Priremi që të mbyllemi çdo impenjim që kemi.

Edhe po kthehesha për në shtëpi, sepse do kthehej im bir. Të dy janë me furgonat e institucioneve arsimore ku janë dhe sigurisht që nevojitet një person në shtëpi t’i presi në moshën që janë. E pranoj që po nxitoja, ashtu sikurse në këtë moment 3 javë pas e pranoj që isha e kujdesshme. Po kaloja në vizat e bardha.

Megjithatë, përtej mendimeve që mund të na pushtojnë në ato momente, në çastin kur mbërrita në spitalin e Traumës, Ushtarakun, atje ku kryesisht priten raste të tilla.

Edhe më siguruan që nuk kam asnjë frakturë pas ekzaminimeve, sigurisht u ndjeva më e qetë. Ajo që më shoqëroi në ditët më pas përveç dhimbjeve, kisha shembje të përmasave jo shumë të vogla”, u shpreh Deada Hyka rreth aksidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH