Globi

Digjet spitali në Tetovë, dyshohet për viktima

Shkruar nga Liberale
Digjet spitali në Tetovë, dyshohet për viktima

Një shpërthim zjarri ka ndodhur në orët e mbrëmjes të së mërkurës te spitali modular i Tetovës, ku janë të shtruar pacientët me COVID-19.

Sipas burimeve të Alsat, ka raportime për viktima, si pacientë ashtu edhe personel mjekësor.

Spitali u dogj plotësisht, dhe zjarri është ende aktiv në një pjesë të ndërtesës. Në çdo moment pritet një deklaratë e autoriteteve për bilancin e viktimave.

Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje, por ka qytetarë të shumtë që kanë ardhur për të kontrolluar gjendjen e familjarëve të tyre që janë trajtuar në këtë ndërtesë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH