Aktualitet

Deputeti bën deklaratën e fortë: Në Kuvend vjen era hashash. Ja si reagon Nikolla

Shkruar nga Liberale
Deputeti bën deklaratën e fortë: Në Kuvend vjen era hashash.

Një debat mes deputetit Dashnor Sula dhe kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla ka ndodhur sot gjatë seancës parlamentare.

Sula ka akuzuar se në Kuvend vjen erë hashash dhe puro, ndërkohë që u kundërshtua nga Nikolla, e cila tha se, kjo është fyerje ndaj institucionit dhe theksoi se ai duhet të kërkonte falje.

Debati në Kuvend: 

Sula: Në këtë Kuvend vjen era puro, për të mos thënë se vjen dhe era hashash. Ky është realiteti zonja kryetare. Po kadillaku i kryeministrit e di sa benzinë e naftë harxhon? Apo i ministrave të tjerë? Po e dini se çmimi i naftës është jashtëzakonisht i lartë. Unë nuk e kam për turp dhe jam krenar që jam fshatar, dhe që përfaqësoj gjithë ata fshatarët e bujqit. Dilni e shikoni njëherë nëpër fshatra, është gjendja katastrofike. Babai im 78 vjeç punon vetë, se nuk gjen punëtorë. Sikur 10% e parave të pista që investohen në Shqipëri të përdoreshin për punë të mira, do mbanim Ballkanin me bukë. Neve të opozitës domatet na kanë ngelur, por qeverisë i ka ngelur kokaina. Mos mi bëj duart ashtu Pando, se u kap me 20 kg Kajmaku. Ngrini zërin, vini fre qeverisë.

Nikolla: Është fyerje e madhe që i bëhet institucionit, kolegëve deputetë, duke thënë një të vërtetë të madhe. Ju kërkoj të kërkoni falje.

Sula: Nuk akuzova askënd. Unë nuk pi as duhan, dhe mund ta ngatërroj, por aty vjen era puro e të mbyt.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH