Globi

Del e gjallë nga rrënojat vajza e vogël në Siri, por motra u sakrifikua për ta shpëtuar nga tërmeti i fuqishëm

Shkruar nga Liberale
Del e gjallë nga rrënojat vajza e vogël në Siri, por motra u

Një vajzë e vogël është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e 6 shkurtit.

Vajza e vogël ndodhej në prehrin e motrës së saj, e cila sakrifikoi veten për ta shpëtuar.

Të qarat e saj drejtuan specialistët e kërkim-shpëtimit, të cilët arritën ta nxirrnin nga rrënojat në fshatin Afrin në veri të Aleppos.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH