Aktualitet

Dalin emrat e 24 drejtuesve të rinj të burgjeve

               Publikuar në : 12:02 - 09/11/19 liberale

Emrat e shefave të policisë në burgje, marrin detyrën 24 drejtuesit që do të aplikojnë sistemin ’41 bis’

Pas furtunës në burgje, kanë dalë emrat e 24 drejtuesve të rinj si shefa policie në burgjeve. Sipas Report TV, prej pak ditësh ata kanë marrë detyrën për të vënë në zbatim masat shtesë për sigurinë në burgje dhe zbatimin e ‘‘bis 41‘‘.

Këta efektiv i janë nënshtruar një kontrolli paraprak në lidhje me pastërtinë e figurës, pasurisë dhe anës profesionale dhe zëvendësojnë ish kolegët e tyre të larguar për shkak të rezultateve të dobëta në punë.

N/r IEVP Shef policie
1 Burrel- Kadri Koxha
2 Ali Demi -Mimoza Rumano
3 Kukës -Mentor Rada
4 Tepelenë -Het’hem Llapi
5 Krujë- Lulzim Haxhia
6 Sarandë- Artur Musta
7 Kavajë- Mina Velo
8 Fier- Bashkim Meçe
9 Berat -Ilia Papa
10 Korçë -Altin Gusho
11 Tropojë- Selim Selimaj
12 Peqin- Hysni Ndreu
13 Spitali Burgjeve -Elona Prespa
14 Jordan Misja- Nikolin Gjonpali
15 Shkodër- Tofik Sinani
16 Lezhë- Zydi Katroshi
17 Vlorë- Lefter Shehu
18 Durrës- Gëzim Gjoni
19 Lushnjë- Syrja Malasi
20 Fushë Krujë- Fatos Dosti
21 Vaqarr -Agim Tafaj
22 Elbasan- Fatjom Sadiku
23 Mine Peza -Ferdinand Preçi
24 Rrogozhinë- Fatmir Kacelli

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back