Bota

Zgjedhjet në Rusi/ A do të arrijë të fitojë mandatin e rradhës Putin? Ja sondazhet

Shkruar nga Liberale

Zgjedhjet në Rusi/ A do të arrijë të fitojë mandatin e

Protesta dhe arrestime në ditën e zgjedhjeve presidenciale në Rusi. Por siç pritej mediat ruse shkruajnë se presidenti rus Vladimir Putin do të arrijë të fitojë mandatin e radhës me një shumicë prej 87 %.Rezultate këto të publikuara pas sondazheve.

Presidenti rus duket se është favorit për të fituar në zgjedhjet presidenciale. Zgjedhjet janë mbajtur pavarësisht protestave apo incidenteve të raportuar.

Protestuesit që kundërshtojnë liderin rus Putin, në shenjë protestë i kanë bërë të pavlefshme votat e tyre.

Poll
SHQIPENGLISH