Globi

Zgjedhjet në Britani, sondazhet paralajmërojnë humbjen e Rishi Sunak

Shkruar nga Liberale
Zgjedhjet në Britani, sondazhet paralajmërojnë humbjen e Rishi

Sondazhet e fundit në Britani parashikojnë një disfatë të sigurt për Partinë Konservatore të kryeministrit Rishi Sunak në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme.

Partia Laburiste e opozitës së qendrës së majtë nën drejtimin e Keir Starmer ka një epërsi dy herë më të lartë, në krahasim me konservatorët e Sunak, të cilët kanë qenë në pushtet për 14 vjet nën pesë kryeministra të ndryshëm.

Sunak, i kanë ngelur më pak se tre javë, për të vijuar me fushatën e tij dhe për të zbuluar platformën e tij dhe për të vijuar “betejën” për ndryshim të rezultatit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH