Globi

TRONDITËSE/ Gjenden 6 trupa të pajetë në një shtëpi, mes tyre 4 fëmijë në Kanada

Shkruar nga Liberale

TRONDITËSE/ Gjenden 6 trupa të pajetë në një

Një ngjarje tragjike ka tronditur Kanadanë. Gjashtë persona, katër fëmijë dhe dy të rritur u vranë në një shtëpi në periferi të Otavës në Barrhaven të mërkurën mbrëma, sipas një deklarate të policisë.

Sipas medieve të huaja, policia gjeti gjashtë persona të pajetë dhe një të plagosur brenda shtëpisë.

Një burrë u arrestua në vendin e ngjarjes rreth 15 kilometra në jug të qendrës së Otavës. Sipas informacioneve të policisë, nuk dihet lidhja e autorit me viktimat.

Policia dhe eksperti gjyqësor po punojnë për të identifikuar viktimat, por hetuesit besojnë se katër fëmijët janë anëtarë të së njëjtës familje.

Shefi i policisë Eric Stubbs tha se forcat nuk mund të komentojnë ende në lidhje me marrëdhënien, nëse ka, midis viktimave dhe të dyshuarit.

Ai tha se hetuesit nuk besojnë se është një rast i dhunës nga partneri intim.

"Ky është një dosje tragjike ... dhe do të ndikojë shumë në qytetin e Otavës, e lëre më lagjen e afërt në Barrhaven. Pra, padyshim që ne inkurajojmë të gjithë të kontaktojnë dhe të marrin ndihmë për të ndihmuar në menaxhimin e tyre përmes kësaj ngjarje traumatike," tha Stubbs.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH