Globi

Shpërthejnë protestat në Izrael, njerëzit kërkojnë të lirohen pengjet, 19 persona të arrestuar

Shkruar nga Liberale
Shpërthejnë protestat në Izrael, njerëzit kërkojnë

Mijëra izraelitë dolën në rrugët e Tel Avivit për të protestuar kundër qeverisë së kryeministrit Benjamin Netanyahu dhe për të kërkuar lirimin e pengjeve.

Sipas medieve të huaja policia e shpalli protestën të paligjshme dhe raportoi arrestimin e 19 demonstruesve.

Gjithashtu policia përdori topa uji për të shpërndarë dhjetëra demonstrues që tentuan të bllokonin rrugën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH