Globi

Përgjaket festa! Të shtëna me armë në një lokal, dy viktima dhe 14 të plagosur

Shkruar nga Liberale

Përgjaket festa! Të shtëna me armë në një lokal,

Të paktën 2 persona gjetën vdekjen dhe 14 të tjerë janë plagosur pas të shtënave me armë në një festë në një lagje të SHBA-së.

Të shtënat në një lokal të Memfisit lanë dy të vdekur dhe gjashtë të plagosur, thotë policia.

Policia lokale në Memphis, Tenesi, tha se një të shtëna gjatë një festë  të shtunën rezultoi në vdekjen e dy individëve dhe plagosjen e gjashtë të tjerëve.

Departamenti i Policisë së Memfisit tha në faqen e mediave sociale X se një nga gjashtë të plagosurit "mbetet në gjendje kritike" në një spital lokal dhe dy persona u gjetën të vdekur në vendngjarje.

Policia tha se të shtënat ndodhën në një festë ku ishin mbledhur rreth 300 persona.

Nuk dihet ende arsyeja e ngjarjes, ndërsa Policia është në kërkim të autorëve të dyshuar.

Incidenti vdekjeprurës zgjeron listën e më shumë se 115 të shtënave masive të raportuara në Shtetet e Bashkuara deri më tani këtë vit, sipas Arkivit të Dhunës me Armë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH