Globi

“Nostradamusi i Ballkanit”, parashikimet e Baba Vanga për sulmet në Europë dhe Luftën e Tretë Botërore

Shkruar nga Liberale

“Nostradamusi i Ballkanit”, parashikimet e Baba Vanga për
Një grua psikike e verbër, e cila supozohet se parashikoi 11 shtatorin dhe pandeminë Covid-19, bëri gjithashtu një parashikim rrëqethës të Luftës së Tretë Botërore - i cili është rishfaqur ndërsa tensionet midis Iranit dhe Izraelit përshkallëzohen.

Baba Vanga, e cila vdiq 27 vjet më parë në 1996, ishte një profeteshë bullgare që u bë një figurë kulti mes teoricienëve të konspiracionit pasi disa nga deklaratat e saj rezultuan jashtëzakonisht të vërteta.

E njohur si Nostradamusi i Ballkanit, ajo la pas parashikime për çdo vit deri në vitin 5079- kur tha se bota do të merrte fund.

Sipas mistikes, viti 2024 thuhet se do të sjellë një mori ngjarjesh të errëta, përfshirë sulmet terroriste në Evropë, sulmet biologjike dhe Luftën e Tretë Botërore - dhe ndërsa tensionet rriten në Lindjen e Mesme, disa prej tyre duken jashtëzakonisht të besueshme.

Ndërsa Irani lëshoi ​​një sulm me raketa dhe dron ndaj Izraelit të shtunën, duke shkaktuar një sulm hakmarrës ndaj Libanit, disa janë të shqetësuar se parashikimi i saj mund të realizohet së shpejti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH