Globi

NDODH MREKULLIA! Nëna e re lind foshnjën në makinë teksa po shkonte në spital, si paraqitet gjendja shëndetësore e bebit

Shkruar nga Liberale
NDODH MREKULLIA! Nëna e re lind foshnjën në makinë teksa po

Një nënë 37 vjeçe lindi foshnjën në makinë, teksa po shkonte në spital.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të 6 prillit në qytetin e Volos të vendit fqinj, Greqi.

Mediet lokale raportojnë se 37-vjeçarja me të ndjerë dhimbjet e lindjes, u nis menjëherë për në maternitet, nën shoqërinë e bashkëshortit.

E mesa duket bebi nuk priti e për rrjedhojë 37-vjeçarja e lindi në makinë. Pas lindjes së bebit, prindërit e foshnjës shkuan në maternitet, ku u pritën nga mjeku dhe infermieret dhe të dyja gëzojnë shëndet të plotë.

“I përulem gruas sime, e cila pa panik lindi fëmijën tonë, teksa makina ishte lëvizje. Gruaja ime lindi një vajzë të bukur. Jeta është e bukur”, mësohet të ketë thënë bashkëshorti i 37-vjeçares.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH