Globi

Ishte e dehur kur ndezi cigaren, i digjen flokët sintetikë, nënë e dy fëmijëve humb jetën tragjikisht në banesë

Shkruar nga Liberale

Ishte e dehur kur ndezi cigaren, i digjen flokët sintetikë,

Një grua vdiq nga djegiet e rënda pasi parukja dhe fijet e saj sintetike të flokëve morën flakë, pikuan në rrobat e saj dhe ia dogjën shtratin

Ky ishte përfundimi që doli nga hetimi.

Nëna e dy fëmijëve Tracy Ann Gardiner u gjet e vdekur në dhomën e saj të gjumit, e mbushur me tym në Tantobie, pranë Stanley, County Durham, tetorin e kaluar.

Kalimtarë të guximshëm u përpoqën ta shpëtonin atë, por nuk mundën për shkak të tymit të dëmshëm brenda banesës në Unity Terrace.

Gjykatës iu tha se zonja Gardiner, 46 vjeçe, kishte pasur një betejë të gjatë me alkoolizmin dhe testet treguan se ajo ishte shumë e dehur në momentin e ngjarjes tragjike.

Zjarrfikësit besojnë se zgjatimet e flokëve të saj morën flakë teksa ajo ndezi një cigare në kuzhinë, e më pas flokët e djegura sintetike pikuan mbi rroba ndërsa shkonte për në shtrat.

Ishte e dehur kur ndezi cigaren, i digjen flokët sintetikë,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH