Globi

Erdogan pritet të takohet me liderin e grupit palestinez: Do të jetë mysafiri im në Turqi

Shkruar nga Liberale

Erdogan pritet të takohet me liderin e grupit palestinez: Do të

Lideri i grupit palestinez Hamas, Isamil Haniyeh do të vizitojë Turqinë këtë  fundjavë.

Lajmi është konfirmuar nga vetë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. “Udhëheqësi i çështjes palestineze do të jetë mysafiri im këtë fundjavë”, u tha Erdogan ligjvënësve.

Hamasi dhe Izraeli janë në luftë më njëri-tjetrin që prej 7 tetorit. Erdogan në dakejt e tij publike ka akuzuar Izraelin për gjenocid në Gaza, ndërsa ka mbështetur Hamasin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH