Globi

DY TË FEJUAR gjenden të pajetë në shtëpi, burri me prerje të damarëve. Dyshime për vrasje dhe vetvrasje!

Shkruar nga Liberale

DY TË FEJUAR gjenden të pajetë në shtëpi, burri me

Një çift i fejuar 50 dhe 45 vjeç; burri italian, gruaja kineze, është gjetur e pajetë brenda shtëpisë ku jetonte. Ndërtesa ndodhet në via Madonna della Scoperta, në zonën kodrinore të qytetit në Garda. Trupat e pajetë u zbuluan mbrëmjen e djeshme, të martën 2 prill, nga fqinjët, të cilët njoftuan menjëherë policinë.

Sipas informacioneve fillestare të mbledhura, 45-vjeçarja kineze është plagosur në krahë me thikë ose sende të tjera të mprehta. Një seri prerjesh të thella u identifikuan në gjymtyrë. Gruaja ishte gjakosur deri në vdekje. Shoqëruesi (hipoteza është se ishte ai që goditi), më pas preu damarët e dorës.

Aktualisht nuk dihet nëse çifti ka pasur mosmarrëveshje apo probleme. Ekspertët e mjekësisë ligjore janë në vendngjarje për të identifikuar gjetjet e dobishme për hetimin. Hipoteza është ajo e vrasjes-vetëvrasjes.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH