Globi

DETAJE TRONDITËSE/ Partneri dhe shoku i zunë pritë 41 vjeçares shqiptare, e lidhën dhe masakruan me thikë në dhomën e gjumit

Shkruar nga Liberale

DETAJE TRONDITËSE/ Partneri dhe shoku i zunë pritë 41

Detaje tronditëse janë zbardhur pas vrajses së 41-vjeçares shqiptare, shtatzënë nga partneri i saj grek. 

Gjeorgjia Murati, me origjinë shqiptare, ishte tre muajshe shtatzënë dhe dyshohet se është vrarë në natën e ndërrimit të viteve. Lidhur me ngjarjen është arrestuar partneri i 41-vjeçares dhe shoku i tij.

Sipas asaj që raportojnë mediet greke, dy burrat me sa duket i zunë pritë 41 vjeçares kur ajo hyri në shtëpinë e partnerit të saj 39-vjeçar në Selanik, rreth orës 23:00 të natës së Vitit të Ri.

Sipas të njëjtave informacione, i pari që ka sulmuar 41-vjeçaren ka qenë shoku 34-vjeçar i partnerit, i cili duke e kërcënuar me thikë, ndërsa partneri i saj i ka vënë prangat dhe i ka vendosur shirit mbi gojë për të mos bërtitur.

Por momentet e tmerrit për gruan fatkeqe kanë vazhduar në dhomën e gjumit ku dy burrat e kanë çuar dhe e kanë goditur me thikë disa herë majtas e djathtas në qafë, duke i shkaktuar asaj vdekjen në vend. 

Pas krimit autorët menduan që të fshinin gjurmët, duke marrë një sënduk, e duke vendosur trupin e pajetë të Gjeorgjias brenda dhe në fund e transportonin atë në një zonë të shkretë të Halkidikit.

Pasi vranë 41-vjeçaren shtatzënë, autorët i kanë zhvatur shumë parash. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH