Globi

25-vjeçari vret familjen që rrinte me qira tek shtëpia e tij! I dogji trupat e tyre në një gropë në oborrin e shtëpisë

Shkruar nga Liberale

25-vjeçari vret familjen që rrinte me qira tek shtëpia e tij! I

Pronari i një shtëpie dyshohet se vrau një familje prej katër anëtarësh, duke përfshirë dy fëmijë të vegjël dhe dogji eshtrat e tyre në një gropë në oborrin e shtëpisë pasi ata nuk paguanin qiranë.

Atwood fillimisht mohoi të kishte njohuri për vendndodhjen e familjes Zilliot, e cila përfshinte Rain Mancini, 26 vjeç; Phillip Zilliot II, 25 vjeç; dhe fëmijët e tyre të vegjël Karma dhe Phillip III, përkatësisht 6 dhe 5 vjeç.

Familja, e cila po qëndronte në shtëpinë e Atwood’s Hudson, u raportua e zhdukur të enjten nga nëna e Mancinit pasi nëna e dy fëmijëve nuk arriti të mbante komunikimet e tyre të përditshme.

Atwood, një baba vetëm, i lejoi hetuesit të kontrollonin pronën po atë ditë, por detektivët nuk vunë re asgjë të gabuar.

Të nesërmen, një mik i Atwood-it i tha policisë se qiradhënësi e kishte telefonuar një natë më parë dhe pranoi se vrau të gjithë familjen. Hetuesit u kthyen në pronë me qen kufomash, të cilët thuhet se nxorën “mbetje të vogla skeletore”, inde të buta dhe dy rruaza njerëzore nga gropa e zjarrit.

Atwood, i cili fillimisht pretendoi se i dëboi ata më herët për mospagimin e qirasë, por pasi iu ushtrua presion nga policët, ai pranoi se kishte vrarë familjen. Sipas rrëfimit të tij, Zilliot II dhe Mancini hynë në shtëpi të mërkurën mbrëma që mbanin thika në dorë.

Sipas dëshmisë së tij, Zilliot II i cili ishte edhe shok i ngushtë që nga shkolla e mesme ne Atwood, drejtoi një thikë ndaj tij, por Atwood u tregua i shkathët dhe ia largoi nga dora. Më pas filloi që ta grushtonte.

“Ai doli nga vetja kur pa Mancinin duke i vënë thikën në fyt vajzës së tij 4-vjeçare”, u tha Atwood policëve.

Autori i krimit qëlloi me armë zjarri çiftin, por thotë se fëmijët e tyre nuk i vrau ai.  Ai i tha policisë se beson se prindërit i vranë fëmijët e tyre. Atwood më vonë tha se trupat e Karmës së vogël dhe Filipit ishin gjithashtu në gropë të zjarrit, por nuk pranoi t’i kishte vrarë.

Autoritetet janë duke zhvilluar ende hetimet dhe deri në këto momente Atwood mbetet i akuzuari i vetëm për këtë krim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH