Globi

Krim i rëndë brenda familjes/ 54-vjeçari vret në mesnatë gruan dhe dy fëmijët, më pas thërret policinë dhe dorëzohet

Shkruar nga Liberale
Krim i rëndë brenda familjes/ 54-vjeçari vret në


Vrasja e trefishtë trondit Palermos, teksa një 54-vjeçar sipas mediave italiane vrau gruan dhe dy fëmijët. Një vajzë e tretë arriti të shpëtonte veten

Një 54-vjeçar vrau gruan dhe dy fëmijët e tij 5 dhe 16 vjeç në Altavilla Milicia, në provincën e Palermos. Krimi i ndodhur natën mes të shtunës dhe të dielës 11 shkurt, u denoncua nga i njëjti i cili pasi kreu vrasjen thirri policinë për t'u dorëzuar.

Nuk janë ende të qarta shkaqet e tërbimit vrastar, kur Giovanni Barreca vrau gruan e tij Antonella Salamone dhe dy djemtë e tyre, Emanuel dhe Kevin , të moshës 5 dhe 16 vjeç . Alarmi u ngrit rreth orës 3 të mëngjesit përmes Reggia Trazzera Marina di Granatelli.

Vendi i krimit është përcaktuar nga hetuesit si "veçanërisht i përgjakshëm". Trupi i Antonella Salamone nuk u gjet në shtëpi dhe po kryhen kërkime për gjetjen e trupit: një hipotezë është se burri i saj fillimisht e dogji trupin dhe më pas e varrosi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH