Globi

KRIM HORROR/ 28-vjeçarja transgjinore qëllon për vdekje prindërit, tenton të vrasë dhe vëllain e saj: Nuk pendohem, i urreja ata!

Shkruar nga Liberale

KRIM HORROR/ 28-vjeçarja transgjinore qëllon për vdekje

Një krim i rëndë ka ndodhur në SHBA, ku kanë mbetur të vdekur dy prindër të një 28-vjeçare. Autor i ngjarjes është fëmija i viktimave një transgjinore 29-vjeçare.

Sipas New York Post, ajo i qëlloi me gjakftohtësi dy prindërit, pas një konflikti mes tyre. 28-vjeçarja, Mia Bailey u arrestua në SHBA dhe pasi u vu në pranga, i tha policisë se krimin do e bënte përsëri.

“Do ta bëja përsëri, i urrej“, mësohet të ketë thënë ajo.

Por sipas fqinjëve të familjes, zënkat mes gruas transgjinore 29-vjeçare dhe prindërve të saj ishin të shpeshta, për shkak se ajo vendosi të ndryshonte orientim seksual.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH