Aktualitet

"Bashkia Elbasan shpalli emergjencën"/ Anila Hoxha: Gazetari flet me prova, imagjino se si flet një prokuror...

Shkruar nga Liberale
"Bashkia Elbasan shpalli emergjencën"/ Anila Hoxha: Gazetari flet

Tema e parë që po trajtohet në emisionin Top Story këtë të enjte është pretenca e Inceneratorit të Elbasanit.

Hoxha: Zoti Kraja deklaroi sot dhe tha në bashkëpunim me bashkinë e Elbasanit, dakord, e thotë këtë prokuroria e SPAK në bashkëpunim me Elbasanin? 0 përfaqësuesit e bashkisë këtu nën akuzë asnjë, nuk jemi duke folur në biseda.

Historia u nis për shkak të emergjencës, çështja është ke një të dyshuar? Sepse duhet të ketë, ka një arsye, ka një veprim korruptiv, një veprim të dyshimtë, një shpërdorim? Kur flet gazetari flet me prova, imagjino se si flet një prokurori. Kur SPAK arreston një njeri dhe më pas gjen prova, më fal por është pak arbitrare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH