Aktualitet

Basha: Pasi ekonomisë, Rama po na shkatërron edhe jetën

               Publikuar në : 16:36 - 06/11/20 liberale

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar rreth rritjes së numrit të infektuarëve në vendin tonë. Në një postim në Twitter, Basha shkruan se Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe në vend që të shtojë mjekët e shtretërit në spitale, paguan klientët e tij dhe sulmon opozitën që i nxori faktet.

Basha shprehet i bindur se sëbashku me shqiptarët do ta mundë këtë të keqe dhe do ta shërojmë vendin.

Postimi i plotë

Numri i të infektuarve me covid po thyen rekordet. Me qindra njerëz kanë humbur jetën dhe fatkeqësisht shumë të tjerë janë në rrezik. Në vend që të marrë masa dhe të ketë një plan kundër pandemisë, Rama vazhdon të paguajë klientët e tij dhe të sulmojë opozitën që i nxorri faktet. Në vend që të shtojë mjekët, infermierët e shtretërit në spitale,ja jep milionat mafias së plehrave. Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë. Pasi shkatërroi ekonominë, tani ai po shkatërron jetët dhe shëndetin e njerëzve. Bashkë do ta mundim këtë të keqe e do ta shërojmë vendin.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back