Aktualitet

"Alvini po kthehet në shtëpi", reagon Rama: Nuk mbyllet me kaq

Shkruar nga Liberale
"Alvini po kthehet në shtëpi", reagon Rama: Nuk mbyllet me

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas rikthimit të Alvi Berishës tek familja në Itali.

"Pas një jave në kufirin sirian, së bashku me një skuadër speciale të policisë sonë dhe në bashkëpunim të ngushtë me partnerët italianë, ministri ynë i brendshëm po përcjell në këtë moment Alvinin në ambasadën italiane në Beirut, prej ku vogëlushi shqiptar do të pajiset me dokumentat e nevojshme e do të fluturojë drejt babait në Romë", shkruan Rama.

Gjithashtu ai thekson se "përpjekja nuk mbyllet këtu, sepse fëmijë e gra nga Shqipëria vazhdojnë të jenë peng në kampin-burg prej ku arritëm të nxjerrim Alvinin... "

Postimi i Edi Ramës:

ALVINI PO KTHEHET NË SHTËPI?

• Pas një jave në kufirin sirian, së bashku me një skuadër speciale të policisë sonë dhe në bashkëpunim të ngushtë me partnerët italianë, ministri ynë i brendshëm po përcjell në këtë moment Alvinin në ambasadën italiane në Beirut, prej ku vogëlushi shqiptar do të pajiset me dokumentat e nevojshme e do të fluturojë drejt babait në Romë?

• Një falenderim i veçantë për kryeministrin Giuseppe Conte, i cili u angazhua personalisht në ndjekjen e operacionit për palën italiane?????

• Faleminderit edhe dy organizatave humanitare që u bënë pjesë jetike e këtij operacioni tejet kompleks e të rrezikshëm, pa harruar konsullin e nderit të Shqipërisë në Liban, që luajti një rol të pazëvendësueshëm?

• Por për ne, përpjekja nuk mbyllet këtu, sepse fëmijë e gra nga Shqipëria vazhdojnë të jenë peng në kampin-burg prej ku arritëm të nxjerrim Alvinin... /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/a.10151850199621523/10157140390861523/?type=3&theater

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH