Globi

Alarm në Greqi! Shkrumbohen banesa, makina dhe dhjetra hektarë tokë, çfarë po ndodh në Atika?

Shkruar nga Liberale
Alarm në Greqi! Shkrumbohen banesa, makina dhe dhjetra hektarë

Në Greqi është dhënë sot alarmi për zjarret, pasi dhjetra hektarë tokë, shtëpi dhe makina janë përfshirë nga flakët në Kouvara, Lagonisi dhe Saronida, ndërsa në zonë po fryjnë erëra të forta duke vështirësuar punën e zjarrfikësve.

Ndërkohë banorëve u është kërkuar që të largohen drejt Athinës. Njëkohësisht, Policia ka njoftuar për ndërprerje të qarkullimit të mjeteve, pas zjarrit të rënë në Kouvara të Atikës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH