Aktualitet

A duhej të dorëhiqej Rama si Zaev? Meta: Naiv kush do ta besonte

Shkruar nga Liberale
A duhej të dorëhiqej Rama si Zaev? Meta: Naiv kush do ta besonte

Presidenti Ilir Meta gjatë intervistës së dhënë sot për “News 24” është pyetur nga gazetari Robert Rakipllari nëse e ka pritur një dorëheqje të kryeministrit Rama, në shembullin e Zaevit, pas refuzimit nga BE të hapjes së negociatave.

“Nëse ne do të prisnim një reflektim të tillë nga ana e kryeministrit tonë sot, mendoj se do të ishim pak naivë”, - është përgjigjur me ironi Meta.

Kreu i Shtetit  i quan deklaratat e Ramës pjesë të “një fushate demonizuese” ndaj Francës dhe Holandës. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH