Globi

Terror në avion, 11 të plagosur nga turbulencat 'e çuditshme' gjatë fluturimit, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente

Shkruar nga Liberale
Terror në avion, 11 të plagosur nga turbulencat 'e

Gati një duzinë pasagjerë janë shtruar në spital pas turbulencave 'të frikshme' në ajër që detyruan një aeroplan i cili udhëtonte nga Barbados në Mançester të devijonte më pak se tre orë pas nisjes.

225 pasagjerët dhe 13 anëtarët e ekuipazhit në bordin e aeroplanit me qira që u shërben pasagjerëve në një lundrim P&O, prisnin të ktheheshin në shtëpi për Krishtlindje , pasi u nisën nga Barbados pak para mesnatës së 23 dhjetorit.

Por dy orë e gjysmë pasi Maleth Aero Flight 1975 ishte nisur nga Barbados, Airbus A300-200 përjetoi 'turbulenca të rënda në ajër.

Aeroplani u devijua për në Bermuda dhe pasagjerët u detyruan të kalonin natën e Krishtlindjeve, larg familjeve të tyre.

11 pasagjerët u dërguan në spital. Për momentin nuk dihet gjendja  e tyre. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH