Globi

Opozita serbe sërish në protestë, konteston rezultatin e zgjedhjeve në Beograd

Shkruar nga Liberale
Opozita serbe sërish në protestë, konteston rezultatin e

Koalicioni “Serbia kundër dhunës”, i cili konteston rezultatet e zgjedhjeve të Beogradit, organizoi një protestë të dytë para Komisionit Republikan të Zgjedhjeve duke kërkuar anulimin e zgjedhjeve.

Zona përreth ndërtesës së Komisionit të Zgjedhjeve është rrethuar me një gardh metalik për të mos lejuar që protestuesit të afrohen pranë hyrjes.

Numri i të grumbulluarve siç pritej është më i vogël se dje dhe situata për momentin është e qetë sipas Danas.

Një grup të rinjsh kanë mbërritur para ndërtesës së Komisionit, mes tyre edhe aktivistin Ivan Bjelic dhe organizatorët e protestës, Radomir Lazoviç dhe Biljana Gjorgjeviç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH