Globi

Belgjikë/ Shkatërrohet banda e “skifterëve” shqiptarë, 6 në pranga

Shkruar nga Liberale
Belgjikë/ Shkatërrohet banda e “skifterëve”

Policia e Limburgut në Belgjikë ka shkatërruar bandën shqiptare të hajdutëve pas vjedhjeve në Beverlo, Zonhoven dhe Kuringen.

Në pranga u vunë 6 shqiptarë. Pesë persona janë në burg ndërsa i gjashti do të dalë sot pasdite para gjyqtarit hetues të Hasselt.

Policia e Limburgut kreu një hetim pas një vjedhjeje në një shtëpi në Beverlo. Banda ishte e ‘specializuar’ për vjedhjet në shtëpi.

Sendet e vjedhura përbëheshin kryesisht nga bizhuteri dhe para, por edhe pajisje elektronike dhe çanta të shtrenjta.

Poll
SHQIPENGLISH