Aktualitet

21 janari/ Policia i kërkon Prokurorisë rihapjen e hetimeve

               Publikuar në : 18:49 - 20/01/21 liberale

Policia e Tiranës i kërkon Prokurorisë së kryeqytetit rifillimin e hetimeve për dosjen “21 janari”. Shkresa e Policisë ka mbërritur në Prokurori pak minuta pas orës 16:00.

Policia i kërkon Prokurorisë kryerjen e riekspertimeve teknike dhe ripyetjen e dëshmitarëve.

Në ditët në vijim do të merret në shqyrtim nga prokuroria, e cila do të vlerësojë nëse plotësohen kushtet e nevojshme ligjore për rihetim.

Kërkesa për rifillimin e hetimeve për 21 janarin vjen vetëm një ditë para 10 vjetorit të kësaj ngjarje ku humbën jetën 4 persona.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back