Horoskop

Zbuloni se cilat janë shenjat e Horoskopit që përfshihen shpesh në trekëndëshat e dashurisë

Shkruar nga Liberale
Zbuloni se cilat janë shenjat e Horoskopit që përfshihen shpesh

Binjakët

Nuk është çudi që shenja që vazhdon të ndryshojë mendje është në këtë listë. Në fund të fundit, shumëllojshmëria është pjesë e jetës së tyre. Me Merkurin si sundimtar, në fund të fundit, komunikimi është pika e tyre e fortë. Për këtë arsye është shumë e lehtë të jesh i dashuruar me dy persona (ose edhe më shumë) në të njëjtën kohë.

Peshorja

Nëse jeni duke kërkuar për personin që “hyn” në një marrëdhënie tjetër, zakonisht është një Peshore. Dhe kjo sepse përfaqësuesit e Peshores janë tmerrësisht të pavendosur dhe me Venusin si sundimtare e adhurojnë ndjenjën e dashurisë. Ata janë romantikë dhe duan të kënaqin të gjithë. Për këtë arsye do ta kenë të vështirë t’u thonë jo propozimeve, ndërkohë që do ta kenë të vështirë t’i rezistojnë flirtit apo interesimit që një person do t’i “zgjojë”.

Shigjetari

Një tjetër përfaqësues i zodiakut që pëlqen eksplorimin dhe aventurën. Ashtu si Binjakët, Shigjetarët mërziten shpejt dhe duan të provojnë shumë gjëra. Ata mund të fillojnë të luajnë lojëra të dyfishta vetëm për t’u argëtuar dhe jo sepse nuk e duan partnerin. Kjo, natyrisht, nuk justifikon veprimet e tyre dhe faktin që ata do të joshen lehtësisht nga e reja dhe dëmtojnë marrëdhënien e tyre.

Poll
SHQIPENGLISH