Kryesore

Sulm me shigjeta në Norvegji, të vdekur dhe të plagosur

               Publikuar në : 21:50 - 13/10/21 liberale

Disa njerëz janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur pasi një burrë qëlloi qytetarët me shigjeta në një qytet në Norvegji, sipas policisë lokale.

I dyshuari u kap pas sulmit në qytetin Kongsberg, 80 milje (80km) në jug-perëndim të kryeqytetit, Oslo, tha një zëdhënës i policisë.

“Disa njerëz janë plagosur dhe disa kanë vdekur”-thë më tej zëdhënësi i policisë.

Ai nuk pranoi të komentojë numrin e viktimave, por tha se kishte “disa skena krimi”.

Mediat lokale raportuan për një operacion të madh të reagimit emergjent në qytet, duke përfshirë policinë e armatosur, dy helikopterë dhe më shumë se 10 ambulanca.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back