Showbiz

Si të kemi flokë sa më voluminozë

Shkruar nga Liberale
Si të kemi flokë sa më voluminozë

Kush nuk do të donte flokë voluminozë dhe të shkrifët?! Na duket diçka që mund të zgjasë vetëm një ditë, por ka disa truke të thjeshta që të jetë një pamje e përhershm.

Megjithatë, për të gjitha vajzat që dëshirojnë flokë të tilla ne po ju tregojmë disa mënyra që do ju ndihmojnë t’i bëni të duken sa më voluminoze.

Ndryshoni drejtimin e flokëve. Pra, nëse ju i keni të ndara në mes kthejini anash.

Mos i thani me tharse, mundohuni ti bëni tharje natyrale.

Pjesën e rrënjës kriheni mbrapsht.

Përdorni shampo për volum.

Flokët thajini me kokën poshtë.

Kur të flini gjumë mos i kapni, por thjesht rrotullohini dhe mbajini lart kokës. /Gazeta Liberale

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH